W architekturze, zwłaszcza w przypadku domów jednorodzinnych, bardzo często stosuje się tradycyjne formy. Większość inwestorów konsekwentnie wybiera sprawdzone, wykorzystywane do wielu lat rozwiązania, które gwarantują zadowolenie z realizowanej inwestycji.

Trudno się dziwić popularności, którą cieszą się tradycyjne projekty domów. Oczywiście nowoczesne rozwiązania są interesujące, ale kiedy przychodzi do wyboru konkretnego budynku, w który zainwestuje się często ogromne pieniądze, inwestorzy chcą zminimalizować ryzyko. Tradycyjne, klasyczne projekty na pewno są wygodne, funkcjonalne i bez problemu zaspokoją wszystkie potrzeby oraz wymagania mieszkańców. Dla wielu inwestorów stosunkowo duże znaczenie mają także względy sentymentalne. Takie projekty domów jednorodzinnych pozwalają na stworzenie przytulnej, rodzinnej atmosfery. Nowoczesne wnętrza wydają się wielu osobom raczej chłodne i pozbawione klimatu. Chociaż można docenić ich ciekawą estetykę, trudno jest poczuć się w nich naprawdę u siebie.

Tradycyjne projekty domów Z500:

Na bardziej nowoczesny projekt domu decydują się zazwyczaj osoby, które nie posiadają dużej rodziny. Taki projekt również nie będzie się zazwyczaj dobrze komponować w sąsiedztwie bardziej klasycznych domów jednorodzinnych, dlatego powinien stanąć w pewnym oddaleniu. Wymaga to np. posiadania większej działki budowlanej.

Oczywiście istnieje także ryzyko, że niektóre popularne obecnie rozwiązania po prostu w pewnym momencie wyjdą z mody. Klasyczna architektura zawsze wygląda doskonale, bez względu na zmieniające się trendy oraz mody prezentuje się jednakowo dobrze i nie trzeba się obawiać, że straci na uroku wraz z upływem czasu. Na pewno ten argument przemawia w dużym stopniu na korzyść bardziej klasycznych form.